Nejčastěji kladené otázky

Sportovní povrchy Rebound Ace Sports se vyznačují výjimečnou kvalitou i dlouhodobou životností. Máme instalace „staré“ více než 20 let a kurty fungují stejně jako první rok po instalaci. Bezkonkurenční záruka na povrch je 10 let s tím, že tato záruka se nevztahuje na mechanické poškození nebo závady, které by mohly být způsobeny nekvalitní realizací podloží (beton nebo asfalt) pod sportovním povrchem.
Komponenty na každý kurt nebo hřiště jsou individuálně objednávány u našeho australského dodavatele. Příprava zboží k expedici a vlastní doprava lodí a následně z přístavu na místo instalace může trvat i více než 2 měsíce. Délka vlastní instalace povrchu je závislá na velikosti zakázky (počet kurtů) a na tom, jestli probíhá instalace venku nebo v hale. Instalace v hale má výhodu, že nehrozí výkyvy počasí a déšť. Například 1 venkovní kurt Rebound Ace HSA lze za příznivého počasí nainstalovat za 7-8 dní a v případě dešťů se může instalace prodloužit i na více než dvojnásobek. Sportovní povrchy v halách lze instalovat po celý rok. Venkovní instalace je možné provádět vzhledem ke klimatickým nárokům přibližně od druhé poloviny dubna do začátku října.
První instalace tohoto systému tenisového povrchu (vícevrstvý akrylátový systém vč. zpružňující části) byl realizován v Australii v roce 1979 a následně i na Novém Zélandu. I přes náročné klimatické podmínky (extrémní teploty v létě ale i mrazivé počasí na Novém Zélandu) nevykazují tyto instalace nějaké vady nebo nedostatky. Na základě této zkušenosti výrobce uvádí, že živnost povrchů je 50 a více let, proto lze použít slogan, který najdete na jednom z odkazu těchto webový stránek – „tenisový kurt na celý život“. Stejné zkušenosti máme i s instalacemi kurtů v České republice, které byly realizovány před více než 20 léty a díku tomu poskytujeme na povrch Rebound Ace Sports záruku 10 let. Výhodou těchto povrchů je i skutečnost, že jsou mrazuvzdorné a vodonepropustné. To znamená, že na ně negativně nepůsobí cykly mrazu a oblev jako na jiné systémy umělých povrchů (umělá tráva, umělá antuka apod), které již po několika letech vykazují výrazné kvalitativní změny. Další velikou výhodou jsou také stabilní herní vlastnosti po celou dobu životnosti (na rozdíl od jiných povrchů, kde se povrch „zrychluje“). Tato dlouhodobá životnost je dosahovaná, aniž by bylo potřeba provádět nějakou údržbu povrchů (kartáčování, dosypávání písku nebo granulí apod. anebo generální repasy). Systém Rebound Ace Sports je prakticky bezúdržbový. Investice do povrchů systému Rebound Ace Sports je z dlouhodobého hlediska velmi výhodná neboť ušetří mnoho nákladů, které je potřeba vynaložit na provoz a prodloužení životnosti mnohých jiných umělých povrchů. Již vícekrát jsme se setkali s tím, že se klient po negativních zkušenostech se svým umělým tenisovým povrchem rozhodl tento povrch odstranit a nainstalovat systém Rebound Ace Sports.
Systém povrchu Rebound Ace Sports umožňuje hru kdykoliv, kdy je přijatelná teplota pro hru (nebo jiné sportovní aktivity). Proto má povrch daleko delší využití než je 6 měsíců, jako je to u antuky. Dokonce i v zimním období, kdy teplota vystoupí na přijatelnou hodnotu, je možné hrát či sportovat. Lze tedy říci, že použití je možné 9 a více měsíců v roce.
Povrchy dodáváme ve 12 barvách a tyto barvy lze kombinovat. Je rovněž možné změnit finální barvu povrchu po několika i více letech, kdyby se majiteli kurtu nebo sportoviště barvy „okoukaly“. Zde si můžete nakombinovat vlastní volbu barev. Vzorník barev naleznete zde.
Standardní rozměry tenisového kurtu včetně „výběhů“ jsou 36m x 18m. Kurt lze instalovat i na menší pozemek, doporučuje se však minimálně 34m x 16m. Povrchy se instalují na betonové nebo asfaltové podloží. Pod finální betonem nebo asfaltem je potřeba aplikovat cca 30cm vrstvu štěrku. Vlastní betonová deska musí mít minimálně tloušťku 10cm (resp. asfalt 5cm). Podrobné požadavky na stavební připravenost lze stáhnout zde.
Povrchy Rebound Ace Sports jsou mezi rekreačními hráči velmi oblíbené zejména pro svoje herní vlastnosti vyšší a pomalejší odskoky míčů a pružnost povrchu, která chrání pohybové ústrojí (systém Rebound Ace Grandslam a Rebound Ace HSA Club). Pružnost lze snadno rozpoznat, když se projdete po povrchu "naboso". Proto jsou povrchy vhodné i pro výkonnostní a špičkový tenis, neboť při každodenním tréninku není tak zatěžováno pohybové ústrojí (jako u všech klasických „hardkurtů“).
Otestování povrchu je možné na některé z našich instalací po předchozí dohodě nebo v některé tenisové hale, kde je umožněná hra pro veřejnost.

Partneři

Reference
Reference

Kontakt

Jiří Böhm
sportovní povrchy

+420 727 884 842+420 727 884 842